01.04.2022 Konkurs fotograficzny "Biało - Czerwono w obiektywie"

 

Bez nazwy 1

Regulamin konkursu fotograficznego - Biało - Czerwono w obiektywie

 

 01.04.2022 Konkurs na najlepsze przebranie za nauczycieli

 

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie za nauczyciela! Uczniowie spisali się rewelacyjnie! Każdy zasłużył na nagrodę 🥰
Oprócz dużej ilości wyróżnień, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wyłonili pierwsze trzy miejsca:
🥇 Hubert P. w roli Katechetki P. Ani Trzcionki-Czyż
🥈 Weronika C. w roli Pani Agnieszki Janowskiej
🥉 Bartłomiej N. w roli Pana Przemysława Pawełczyka oraz Oskar K. w roli ks. Pawła Stanisza
 
277802937 3241036989497733 6918947486585450561 n
 
 

 23.11.2021 Konkurs "Mój pluszowy miś"

Światowy dzień pluszowego misia

 

"ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"
 
25 listopada odbył się konkurs plastyczny, w którym wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3.
 
Wyróżnienie otrzymały następujący osoby:
1. Nadia B. z grupy "Muchomorki"
2. Nikodem Sz. z Oddziału "0"
3. Weronika Sz. z kl.1
4. Antoni P. z kl.2a
5. Filip O. z kl.2b
6. Kamil S. z kl.3
Gratulujemy wyróżnionym dzieciom i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu oraz ich wychowawcom za ciekawe i urocze MISIE🐻.
👏👌👍

 Konkurs FOTOGRAFICZNY pt. „ECO z EURECĄ”

  Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży „ECO z EURECĄ”, organizowanym przez Centrum Zarządzania Projektami Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w ramach Projektu ERASMUS + EURECA–PRO.   

Coraz więcej rozwiązań ekologicznych pojawia się w otoczeniu każdego z nas. Pozwalają one jak najlepiej zadbać o środowisko i jego zasoby, aby te przetrwały dla następnych pokoleń. Warto przyjrzeć im się nieco bardziej, przedstawić w twórczy sposób na fotografii i zaprezentować innym w konkursie ECO z EURECĄ!

Tematyka prac powinna być zorientowana na szeroko rozumiane dostrzeganie proekologicznych rozwiązań, przykładów oraz postaw w najbliższym otoczeniu: szkolnym, domowym, lokalnym.

Każdy uczestnik konkursu ma możliwość przesłania dowolnej liczby fotografii ciekawego, ekologicznego rozwiązania lub zastosowania dostrzeżonego w najbliższym otoczeniu o o preferowanych parametrach: plik w formacie JPG, o wielkości nieprzekraczającej 10 MB,  rozmiar nie mniejszy niż 2400 px na dłuższym boku.

Zdjęcia można przesyłać na adres skrzynki pocztowej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wykorzystując mobiDziennik do dnia 14.11.2021r. (niedziela)

Dokumentacja pracy konkursowej to wypełniona przez rodzica/opiekuna prawnego karta zgłoszenia (załącznik 1.), a także podpisane OŚWIADCZENIE rodzica/opiekuna prawnego niepełnoletniego uczestnika konkursu (załącznik 3.)

Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać u Pani Agnieszki Janowskiej

 

PLAKAT ECO Z EUREKĄ www

 

 

 

 

 

 

  

Konkurs plastyczny na zakładkę do książki

 

WYNIKI KONKURSU NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Z okazji obchodów tegorocznego Dnia Zespołu Downa (Dnia kolorowych skarpetek) w naszej szkole zorganizowany został konkurs na zakładkę do książki podkreślającą tolerancję i solidarność z osobami z zespołem Downa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i przepiękne prace pokazujące Waszą pomysłowość i cudowne zdolności artystyczne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii nadesłanych prac: padlet.com/psychologsp1wojkowice/uxw4oyc1a8lzla0m

Podjęcie decyzji o zwycięzcach nie było łatwe, więc jury konkursowe zdecydowało, że…

W kategorii klas 0-3 pierwsze miejsce ex aequo zdobyli:

Piotr G. z klasy 1a oraz Alicja M. z klasy 3a.

W kategorii klas 4-8 pierwsze miejsce ex aequo zdobyli:

Oskar K. z klasy 6b oraz Konrad A. z klasy 7a.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymacie po powrocie do szkoły.

Luiza Witkowska i Iwona Woźniak

konkurs2

 

 Konkurs plastyczny 

„Wielkanoc w czasie pandemii!”

 

#CETiR serdecznie zaprasza uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wielkanoc w czasie pandemii!”. 
Technika wykonania pracy i jej format są dowolne.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia i oświadczeniem (dostępne w regulaminie) należy dostarczyć do szkoły do: 2.04.2021 r. 

 

Regulamin konkursu

 

1

 

 Konkurs plastyczny 

"Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"

 

Pragniemy zaprosić do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"

Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. 

Konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych:

I - klasy 0-3

II - klasy 4-8

Należy wykonać dwuwymiarową pracę plastyczną w formacie A3 w dowolnej technice plastycznej która obrazuje sposoby zapobiegania upadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym. 

Praca powinna być wykonana z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu. Na odwrocie należy wpisać imię, nazwisko i klasę uczestnika. 

Pracę należy dostarczyć do 25.03.2021r do SP1, najlepiej zapakowaną w nieoklejoną kopertę lub zabezpieczoną w inny sposób dla Pani Anny Polowy.

Materiały edukacyjne:

 www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/zaproszenie-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-terenow-wiejskich-do-zapoznania-sie-z-materialami-edukacyj/

Każdy uczestnik może dostarczyć tylko 1 pracę.

Serdecznie pozdrawiam

Anna Polowy

 

 

  Konkurs szkolny "Wizja idealnej szkoły!"

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

w związku z obchodzonym 21.03 Dniem Samorządności przygotowaliśmy interesujący konkurs adresowany dla uczniów, który polega na zaprezentowaniu wizji idealnej szkoły!

Jakie są cele konkursu?

Przede wszystkim rozwój kreatywnego myślenia, nauka przedsiębiorczości oraz stworzenie możliwości do zaprezentowania własnych pomysłów na funkcjonowanie szkoły, które być może są niezwykle pożyteczne, a nigdy wcześniej nie były wyrażane.

Kto może wziąć udział?

Każdy uczeń! Obowiązywać będą dwie kategorie wiekowe, dla klas I-III oraz IV-VIII

Na czym polega konkurs?

Aby wziąć udział w konkursie najważniejsze jest pozytywne nastawienie, uruchomienie wyobraźni i chęć do dzielenia się własnymi pomysłami :)

 

Uczniowie klas I-III

Waszym zadaniem będzie stworzenie pracy plastycznej (w dowolnej technice np. rysunek, malowany farbami, wyklejanka itp.) przedstawiającej idealną szkołę. Zastanówcie się nad tym, jak Waszym zdaniem szkoła powinna funkcjonować oraz jak powinna prezentować się jej przestrzeń.

 

Uczniowie klas IV-VIII

Waszym zadaniem będzie zaprezentowanie idealnej wizji szkoły, jej przestrzeni oraz struktury organizacyjnej za pomocą napisanego opowiadania lub stworzonego filmu, w którym opowiecie o własnym pomyśle.

Opowiadanie:

-brak limitu słów

-napisane w wordzie lub ręcznie (wysłane zdjęcie lub scan)

Film:

-brak limitu czasowego

-możliwość stworzenia pracy grupowej, max. trzyosobowej.

Termin nadsyłania prac do piątku 26.03

Prace należy wysyłać do p. Izabeli Zawady

Przewidziano atrakcyjne nagrody dla laureatów zdobywających trzy pierwsze miejsca (I, II, III) w dwóch kategoriach wiekowych.

 

1

Zachęcamy do udziału!

Samorząd Uczniowski

 Konkurs na kartkę wielkanocną

 

https://www.mokwojkowice.pl/event/konkurs-na-kartke-wielkanocna-2/

   Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach ogłasza konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę wielkanocną. Konkurs jest skierowany do dzieci ze żłobka, przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu Wojkowic. Zadaniem uczestników jest przygotowanie w dowolnym formacie (np. rysunek, malarstwo, grafika komputerowa) pracy związanej ze Świętami Wielkanocnymi, tak aby miała ona formę kartki, którą można podarować lub wysłać najbliższym. Czekamy na Wasze pomysły do 19 marca – prace należy przesłać w formie elektronicznej przez formularz dostępny poniżej. Szczegóły dostępne są w regulaminie.

 Z czym kojarzymy Wielkanoc? Jakie symbole lub obrzędy są dla nas ważne i wiążą się z obchodami Świąt Wielkanocnych? Na te pytania z pewnością wszystkie dzieci znają odpowiedzi i będą mogły te oraz inne skojarzenia wykorzystać w swoich pracach. Kartka Wielkanocna powinna być radosna i kolorowa, zwiastować nadzieję oraz odradzające się życie, a także zawierać wiele charakterystycznych dla Świąt motywów. Do zabawy zapraszamy nawet najmłodsze dzieci, które mogą stworzyć kartkę wyklejając, wylepiając lub inny pomysłowy sposób ozdabiając swój obrazek. Na wiosnę z niecierpliwością czekają już wszyscy, mamy nadzieję, że konkurs plastyczny wprowadzi Was w miły nastrój i przybliży nam radość z oczekiwania na Wielkanoc.

Kopia KONKURS 1 1200x676

 IX Festiwal Wokalny “Mikrofon, MOK i Ty” Wojkowice 2020

 

https://www.mokwojkowice.pl/event/ix-festiwal-wokalny-mikrofon-mok-i-ty-wojkowice-2020/

   Z przyjemnością informujemy, że kolejna, już dziewiąta edycja popularnego przeglądu wokalnego organizowanego przez wojkowicki MOK, odbędzie się również w tym roku. Pomimo niesprzyjających czasów, z pewnymi zmianami, nasz Festiwal Wokalny “Mikrofon, MOK i Ty” da młodym artystom wyjątkową okazję do zaprezentowania talentu i zmierzenia się z innymi uczestnikami w konkursie. Jednak tym razem przygotowania rozpoczynamy już we wrześniu bowiem Festiwal został podzielony na dwa etapy I – online, a II – na żywo, aby ograniczyć liczbę osób przebywających w budynku, a także zwiększyć rangę konkursu do ogólnopolskiego. Mikrofony, telefony, dyktafony, miksery w dłonie i do dzieła!

   „Mikrofon, MOK i Ty” to konkurs wokalny w połowie online dla solistów – dzieci, młodzieży i dorosłych. Już najmłodsze dzieci od 3 roku życia mogą zaprezentować się podczas przeglądu. Każdy uczestnik zostanie przypisany do odpowiedniej grupy wiekowej, a będzie ich aż sześć, dzięki temu ocena wykonania danego utworu będzie sprawiedliwa i właściwa dla danej kategorii. W tym roku zmianie ulegnie przebieg samego konkursu – pierwszy etap będzie przebiegał wyłącznie online – uczestnicy będą zobowiązani do przesłania swoich nagrań audio do 25 kwietnia 2021, a następnie na tej podstawie jury wyłoni najlepszych, którzy przejdą do drugiego etapu. Wtedy wybrane osoby będą musiały przesłać podkłady muzyczne i informacje o występie na żywo, który odbędzie się pomiędzy 10, a 14 maja 2021 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert laureatów odbędzie się 22 maja 2021 o godzinie 18.00. Wszelkie dodatkowe i ważne informację znajdują się w regulaminie. Zapraszamy!

Terminy:

I etap (online)

    • 28.09.2020 – 25.04.2021 – nadsyłanie zgłoszeń Uczestników wraz z wpisowym

    • 26.04.2021 – 30.04.2021 – obrady Jury oraz ogłoszenie laureatów I etapu

II etap

    • 04.05.2021 – 09.05.2021 – nadsyłanie podkładów oraz informacji do występu na żywo przez laureatów I etapu

    • 10.05.2021 – 14.05.2021 – przesłuchania na żywo w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

    • 22.05.2021 godz. 18.00 – uroczysta gala wręczenia nagród oraz koncert laureatów

 

SLIDER 1 300x163

logoMok 1 logo Sieć Wspólpracy Edukacyjnej 99108826 863648650780374 5725786550596272128 o


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 w WOJKOWICACH

ul. Jana III Sobieskiego 29
42-580 Wojkowice
32 769 49 58
sp1-wojkowice@o2.pl - sprawy szkolne
sp1@wojkowice.pl - administrator
 Fax: 32  441 64 61