Zajęcia nowoczesną metodą CLIL

W ramach projektu rozpoczęłyśmy w październiku 2015r. kolejny kurs w RLC w Bournemouth. Tym razem kurs, oprócz intensywnej nauki języka angielskiego, poszerzony był o popołudniowe zajęcia metodą CLIL. CLIL jest metodą integrującą, w trakcie której uczniowie angażują wszystkie umiejętności językowe: mówienie, słuchanie, czytanie oraz pisanie.

Szkolenia odbywały się metodą warsztatową, podczas których zapoznano nas z wielorakimi formami dwujęzycznego nauczania w szkole. Każda z nas przeprowadziła autorską lekcję z wybranego tematu, w języku angielskim, wśród pozostałych uczestników kursu z innych krajów. To nowe doświadczenie było bardzo twórczym i ekscytującym zadaniem. Mamy nadzieję, że naszym uczniom, tak jak i nam, spodoba się ten nowoczesny system nauczania.

received 500645870114497

Tym razem miałyśmy przyjemność współpracować ze studentami z kolejnych krajów, mi.in. z Czech, Włoch, Francji, Turcji i Arabii Saudyjskiej. Liczne konwersacje, gry dydaktyczne, dyskusje poszerzyły nie tylko nasze kompetencje językowe, ale wzbogaciły wiedzę o kulturze innych krajów.

Ewa Krzywiecka

Renata Halska

Beata Piotrowska - Rup