W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH - RADOŚĆ ŁĄCZĄCA POKOLENIA NA... RADOSNEJ

se

Sala radosna w Szkole Podstawowej nr 1 w Wojkowicach jest miejscem szczególnym. Jej trafna nazwa odzwierciedla niezapomniane przeżycia i emocje, jakich doświadczają przebywające na niej dzieci. Dziś uwielbiana przez naszych uczniów sala stała się świadkiem ciekawego spotkania podopiecznych świetlicy (z klas 1-4) oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. To już drugie zajęcia łączące pokolenia, prowadzone przez wolontariuszy ze stowarzyszenia w ramach Programu "Bezpieczna+".

Tym razem panie przedstawiły dzieciom zasady kinezjologii edukacyjnej, czyli gimnastyki mózgu, które mieli okazję poznać uczniowie ze starszych klas podczas zajęć, prowadzonych w ramach programu w październiku. Oprócz rozgrzewki i ćwiczeń umożliwiających zmierzenie się z figurami sprzyjającymi poprawie funkcjonowania mózgu, w ruch poszły szarfy i woreczki gimnastyczne... I jak na salę radosną przystało, także i dziś gromkie oznaki szczęścia, satysfakcji oraz uśmiechy na twarzach zaprzyjaźnionych seniorek i dzieciaków, ponownie pokazały, że zamysł integracji pokoleń spełnił swoją funkcję i pozwolił na osiągnięcie celu - międzypokoleniowej integracji i wymianie doświadczeń.

Serdecznie dziękujemy naszym prowadzącym zajęcia wolontariuszkom - jak zawsze pełnym energii, pomysłów i pasji. Do zobaczenia wkrótce!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/Aq2vOr8owDo2jshu1