POWIEW FRANCJI NA BOISKU SZKOLNYM?... MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY Z PRZEDSTAWICIELAMI STOWARZYSZENIA AKTYWNY WOJKOWICKI SENIOR W RAMACH PROGRAMU "BEZPIECZNA+"

bule1

Wczoraj na szkolnym boisku, dzieci z klas 1-4, w ramach opieki świetlicowej miały możliwość uczestniczenia w pierwszych warsztatach międzypokoleniowych z przedstawicielami Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Nasi wolontariusze, pełni energii, zapału i niesamowitych pomysłów tym razem porwali uczniów w świat buli. Boule, bule, gra w kule czy petanka to różne nazwy francuskiej gry towarzyskiej z elementami zręcznościowymi.

bule2

Zanim jednak uczniowie, poinstruowani przez specjalistów z tej dziedziny, mogli sprawdzić swoje zdolności i celność w grze w bule, wzięli udział w rozgrzewających zabawach i ćwiczeniach na świeżym powietrzu. A że pogoda dopisywała jak na zamówienie, zajęcia okazały się sporą atrakcją dla dzieci.

bule3

Oprócz zdobycia nowych umiejętności i poznania ciekawej gry, uczniowie - poprzez kontakt z aktywnymi seniorami - udoskonalili swoje zdolności komunikacyjne i przekonali się, że różnica pokoleń w niektórych sytuacjach nie ma żadnego znaczenia.

bule4

Serdecznie dziękujemy za fantastyczne zajęcia, energię i atmosferę, dzięki której dzieci tak miło spędziły czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/0yVWHGAz0LaTNtr22