Zajęcia z kinezjologii edukacyjnej w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna +”

W trakcie całego października uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 6a i 6b uczestniczyli z zajęciach z kinezjologii edukacyjnej. Są to ćwiczenia nazywane gimnastyką mózgu, ponieważ wzmacniają umiejętności koncentracji uwagi, zdolność uczenia się i pamięć. Pozwalają także na lepsze komunikację z innymi ludźmi i skuteczniejsze radzenie sobie ze stresem. Niezwykle energiczna prowadząca – pani Maria Matusiak pokazywała uczniom, w jaki sposób proste ćwiczenia ruchowe poprawiają funkcjonowanie ich umysłów.

Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego woda ma kluczowe znaczenie dla poprawy skuteczności ćwiczeń, jak prawidłowo wykonywać ósemki Dennisona, co to jest pozycja Cooc’a, jak wygląda „kapturek myśliciela” i jak wykorzystać ruchy naprzemienne, ćwiczenia przekraczające linię środkową ciała oraz „punkty na myślenie” dla poprawy procesów mózgowych. W ruch poszły także szarfy, piłeczki i woreczki gimnastyczne. Młodzież otrzymała praktyczne wskazówki do pracy i kontynuacji ćwiczeń w domu. Z zajęć z panią Marią każda grupa wychodziła z uśmiechami na twarzy, zmotywowana, pełna zapału do dalszej pracy i ćwiczeń oraz pytająca o termin kolejnych zajęć.

Również nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prezentujących podstawowe techniki ćwiczeń, tak, by metody kinezjologii edukacyjnej mogli zastosować w trakcie pracy z uczniami. Poznaliśmy: schemat ćwiczeń wprowadzających, ćwiczenia na przekraczanie linii środkowej ciała, ćwiczenia rozciągające i energetyzujące. A wszystko w niezwykle sympatycznej atmosferze…

Pragniemy serdecznie podziękować pani Marii za uśmiech, pasję i profesjonalizm w przekazywaniu tak istotnej dla funkcjonowania dzieci i dorosłych wiedzy.
Wierzymy, że dzięki zajęciom z kinezjologii edukacyjnej społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach jeszcze nie raz zadziwi swą sprawnością intelektualną.

Galeria ---->>>>Tutaj