Rodzinne spotkanie z planszówkami

Rekrutacja 2023/2024

Dokumenty rekrutacyjne do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach:
Zał. 1 - wniosek zgłoszenia o przyjęcie dziecka do klasy 1 w roku szkolnym 2023/2024r.
Zał.5 - wyrażenie woli przyjęcia dziecka do klasy 1
Dokumenty rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego:
Zał. 3 - WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA W ROKU SZK. 2023/2024 DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
zał 4 - Oświadczenia do wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
Świąteczny czas

W naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej.
Takiej tradycji nie zabrakło i tego roku. Wspólne świętownie rozpoczął cudowny koncert przedstawiony przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, do których sumiennie przygtowywali się wraz z opiekunami już od kilku tygodni.
Takie wydarzenie wprowadziło nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Magiczna Noc

Koncert Świąteczny w magiczny sposób przeniósł nas w odległe czasy i miejsca. Dużo wzruszeń i pięknych wykonań utworów znanych i mniej znanych.
Dziękujemy wszystkim gościom przybyłym na nasz wieczorny koncert.
Dziękujemy osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia:
- Pani Dyrektor Beacie Balińskiej
- Radzie Rodziców
- Księdzu Proboszczowi Ryszardowi Adriankowi i Księdzu Wikaremu Pawłowi Staniszowi z parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy.
Dziękujemy za wsparcie muzyczne zaproszonym do wspólnego muzykowania skrzypaczkom: Kindze Kusztal, Marcie Kulisz i Julii Kulisz.
Wspaniałych wrażeń dostarczyły nam zespoły wokalne APLAUS, VOICES oraz zespół instrumentalny THE TEACHERS.


Magiczna Noc z Harrym Potterem

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali "Magiczną Noc z Harry Potterem" 

Wydarzenie miało na celu zintegrować naszych uczniów klas 4-8, przeżyć niesamowitą przygodę oraz zachęcić do czytania poznając magiczny świat i wcielając się w bohaterów książek.
Tydzień wcześniej uczniowie dostali listy z Hogwartu wraz z biletem na peron 9 i 3/4. Pierwszym co ich czekało to przydzielenie do domów. Następnie mieli okazję uczestniczyć w tajnej misji, fotobudce, grach planszowych i robieniu różdżek.
Był też czas gdy Dyrektor Hogwartu wraz z Profesorami ogłosili wygranych o Puchar Domów którzy wyróżnili się ogromną wiedzą ze świata Harrego Potter.
Na zakończenie wspólnie oglądaliśmy 1 część Harrego Pottera wyświetlanego na sali gimnastycznej.
Ślicznie dziękujemy wspaniałej Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród 



Dzień życzliwości

21 listopada obchodziliśmy dzień życzliwości i pozdrowień. Z tej okazji, ubrani na żółto, puściliśmy iskierkę życzliwości. Wymienialiśmy się dobrym słowem dzięki przygotowanym zrywkom, przeszliśmy aleją życzliwości, wzięliśmy udział w zajęciach poświęconych życzliwości i przygotowaliśmy pozdrowienia przesyłane pocztą życzliwości. Była także "życzliwa foto/filmo-budka", której efekty zobaczycie już wkrótce.

Przypominamy, że do końca listopada w gabinecie pedagoga i psychologa szkolnego czekamy na projekty życzliwych nakryć głowy, których kilka już dziś mogliśmy podziwiać.

Mamy nadzieję, że życzliwość będzie towarzyszyła Wam przez cały rok! Czego serdecznie Wam życzymy...

Narodowe Święto Niepodległości

Akademia 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

104 rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do przybliżenia trudnych, tragicznych losów naszej Ojczyzny. Uczniowie z klas I- VIII z dużym zaangażowaniem opowiedzieli słowem i piosenką historię Polski od 1795r. do 1918r. Cała społeczność szkolna z powagą i szacunkiem wysłuchała montażu słowno- muzycznego. Dziękujemy za udział przybyłym gościom: Pani Magdalenie Kreczko - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Wojkowicach oraz Pani Edycie Hudali.

Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne
Nasza grupa teatralna wzięła dzisiaj udział w warsztatach, na które zostaliśmy zaproszeni przez opiekuna koła teatralnego Adamantem w I LO im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej.
Wraz z uczniami I LO wykonywaliśmy różne ćwiczenia ruchowe i głosowe, które miały na celu otwarcie się na publiczność, wyrobienie dobrych nawyków na scenie oraz przezwyciężenie własnego strachu.
Ćwiczyliśmy dykcję, bezgłośnie przedstawialiśmy miejsca i osoby, wyciągaliśmy ciekawostki z walizki, zamienialiśmy rzeczy w rekwizyty, przeglądaliśmy się w „lustrze”, „rzeźbiliśmy” oraz kłóciliśmy się za pomocą samogłosek itp., a co najważniejsze dobrze się bawiliśmy i na pewno nauczyliśmy się czegoś nowego.
Dziękujemy serdecznie p. Ewie Pawik i grupie teatralnej Adamantem za zaproszenie i tak ciekawe zajęcia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.
Opiekunowie koła teatralnego „One stage - many voices”

Międzypokoleniowe Warsztaty Ekologiczne

Razem uczymy się dbać o środowisko 





Tym razem w ,,Kopalni Wiedzy" - ekopracowni Szkoły Podstawowej nr 1. To tutaj odbyły się kolejne międzypokoleniowe warsztaty ekologiczne dla uczniów ich dziadków oraz członków Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Warsztaty zostały przygotowane przez uczniów ZSOiT z Wojkowic oraz SP nr 1, którzy pracowali pod opieką nauczyciela p. Arkadiusza Sewerynka. W trakcie warsztatów uczestnicy przeprowadzali eksperymenty, w których powiązano nauki przyrodnicze takie, jak ekologia, fizyka oraz chemia.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu ,,Zróbmy sobie łąkę" sfinansowany w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Laboratorium Przyszłości

Otwarcie nowej pracowni
„Laboratorium Przyszłości” w SP1
W dniu 27 października 2022 roku odbyło się otwarcie nowoczesnej pracowni
utworzonej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. W uroczystej inauguracji uczestniczyli: przedstawiciel Rady Miasta Wojkowice Maciej Klimek - Radny Rady Miasta Wojkowice , Dyrektor Centrum Usług Wspólnych - p. Magdalena Kreczko, Specjalista do Spraw Oświaty – pani Edyta Hudala, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej- pani Katarzyna Małysza, Dyrektor Miejskiego Żłobka „Figielkowo” - pani Marlena Pawłowska-Kyrcz oraz Seniorzy z klubów Klub Senior + w Wojkowicach oraz Stowarzyszenie Aktywny Wojkowicki Senior na czele z przewodniczącą – panią Zofią Karlińską.
Zgromadzonych gości w imieniu Dyrektor Szkoły i organizatorów spotkania – nauczycieli i uczniów powitała Wicedyrektor – pani Małgorzata Jędryka.
Ze względu na swoje obowiązki w części oficjalnej nie mógł uczestniczyć Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba , dlatego odwiedził naszą pracownię przed otwarciem.
Spotkanie w tak licznym gronie było okazją do prezentacji sprzętu, wyposażenia
i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoriów przyszłości”. Wielkie podziękowania dla organizatorów Pani Anny Kaczmarczyk oraz Pana Przemysława Pawełczyka jak i uczniom z klas 8a, 8b i 7!
Przy przygotowanych stanowiskach pracy uczniowie omawiali działanie niektórych sprzętów, dzięki temu zaproszeni goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.
Pracownia Laboratorium Przyszłości powstała ze środków pozyskanych przez gminę Wojkowice w ramach rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z centrum GovTech w kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Laboratorium przyszłości ma charakter interdyscyplinarny, bowiem zostało tak wyposażone, aby mogły się w nim odbywać zajęcia konstrukcyjne, programowania, rejestracji oraz realizacji obrazu i dźwięku, a także zajęcia z zakresu robotyki, techniki i druku 3D. W ramach przyznanego dofinansowania (w kwocie 70 000 zł) zakupiono m.in.:
• drukarkę i długopisy 3D wraz z akcesoriami i materiałami do druku (filamentami);
• wyposażenie służące rozwijaniu u uczniów dziedzin z zakresu robotyki oraz programowania: roboty Photon do nauki programowania, gry interaktywne, klocki konstrukcyjne;
• sprzęt i wyposażenie audiowizualne czyli aparat i kamera cyfrowa do videoblogów , oświetlenie do realizacji zdjęć i nagrań, blenda, greenscreen, statyw, gimbal, mikrofony, nagłośnienie i oprogramowanie do edycji montażu;
• pomoce do zajęć technicznych takie jak: mikrokontrolery, stacje lutownicze
z gorącym powietrzem wraz ze środkami ochrony indywidualnej (rękawice, okulary, fartuchy);
• w celu rozwoju kompetencji przyrodniczych poszerzyliśmy bazę o wizualizer, mikroskopy, teleskopy, stację pogody i interaktywne plansze przyrodnicze;
• wyposażenie dodatkowe: meble i wyposażenie oraz tablice suchościeralną.
Pomoce służą uczniom na lekcjach różnych przedmiotów oraz na zajęciach pozalekcyjnych. Nowoczesne technologie umożliwią rozwój zdolności manualnych, umiejętności praktycznych, kreatywnego i technicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, a także realizowanie własnych projektów. Nowo otwarta pracownia poszerza ofertę zajęć podnosząc tym samym atrakcyjność szkoły, zwiększa zaangażowanie w proces nauki i pozwala na rozwijanie wśród uczniów SP1 kolejnych talentów oraz zainteresowań.
Pasowanie na czytelnika

„Książka radości daje tyle, w wielki nieznany świat wprowadza.
Gdy ktoś nad książką się pochyli...
Cisza! Nie trzeba mu przeszkadzać.”
Pasowanie na Czytelnika
na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Została ona zaplanowana na październik,
ponieważ właśnie ten miesiąc jest poświęcony bibliotekom szkolnym.
W tej ważnej chwili Pierwszakom towarzyszyły wychowawczynie, rodzice
oraz koleżanki i koledzy z oddziału przedszkolnego, z klasy II i obu klas III. Uroczystość uświetniły swoją obecnością Panie: Dorota Otrębski – bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wojkowicach oraz wicedyrektor szkoły – Małgorzata Jędryka.
Po obejrzeniu krótkiego przedstawienia o tym, jak należy postępować
z książkami oraz zaprezentowaniu znajomości baśni i alfabetu, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na Czytelników biblioteki szkolnej.
Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia uczniowie otrzymali prezenty – książki „Pierwsze abecadło”, przesłane z Instytutu Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Gratulujemy uczniom klasy I uzyskania tytułu CZYTELNIKA i zapraszamy
do korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki.
Małgorzata Krawczyk
nauczyciel bibliotekarz SP1 w Wojkowicach



Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych.

W dniach 12-16 września 2022r. na terenie naszej szkoły został zorganizowany Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych, podczas którego we wszystkich klasach odbyły się zajęcia profilaktyczne z wychowawcami klas, poświęcone zapobieganiu chorobom zakaźnym oraz propagowaniu dbania o swoje zdrowie. Akcja objęta została patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
W trakcie tego tygodnia na korytarzu klas I-III stworzona została galeria prac najmłodszych uczniów dotycząca zasad utrzymania swojego ciała w zdrowiu i dobrej kondycji oraz przeciwdziałania występowaniu różnych chorób zakaźnych. Zapraszamy do podziwiania prac przygotowanych przez dzieci po prelekcjach wychowawców i projekcji filmów.
Przy wejściu do szkoły powstała tablica informacyjna na temat profilaktyki chorób zakaźnych oraz stoisko profilaktyczne, w ramach którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali ulotki profilaktyczne rodzicom. Wszyscy rodzice otrzymali także materiały informacyjne udostępnione przez MEiN w formie elektronicznej.
Ostatniego dnia tego tygodnia, zgodnie z propagowanymi hasłami dotyczącymi dbania o odpowiednią ilość ruchu i aktywności fizycznej, łącząc akcję dbania o siebie z akcją sprzątania świata, cała szkolna społeczność zwiedziła różne zakątki Wojkowic.
Dziękujemy za udział w akcjach i zachęcamy do dbania o siebie i swoje zdrowie!
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, przedstawiającej działania podejmowane w ramach tego tygodnia.
Małgorzata Jędryka, Iwona Woźniak, Luiza Witkowska

Sprzątanie świata

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w corocznej akcji Sprzątania Świata
. Mieli okazję poszerzyć własną wiedzę na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska, a także zadbać o czystość swojej małej ojczyzny 






Każdego roku sprzątamy te same ulice i za każdym razem worki zapełniamy po brzegi
Nasi najmłodsi uczniowie zachęcają wszystkich do refleksji nad tym, jak bardzo zanieczyszczamy nasze miasto. DbajMY o nasze cudowne Wojkowice aby planeta zawsze pozostała zielona 



WOJKOWICKIE WODY SP. Z O.O.
za przekazanie worków na odpady oraz jednorazowych rękawiczek dla uczniów





Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września, jak co roku, na całym świecie obchodzony jest
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.
Opowiedziana historia o Vashti stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki niej w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Obecnie, święto to jest obchodzone już w 108 krajach.
W tym dniu szczególnie pobudzaliśmy kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcaliśmy ich do tworzenia, a jednocześnie pomagaliśmy im uwierzyć w siebie.

SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

UWAGA
UWAGA


Nasza szkoła dołączyła do akcji Lidla "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW".
Bardzo prosimy Państwa o wsparcie
. Wystarczy zrobić zakupy w LIDL-u za min.50zł - odebrać kupon TALENCIAKA i wrzucić do skrzynki w naszej szkole


Szkoła wymienia punkty na pomoce naukowe

Wszelkie informacje pod adresem:
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO ZABAWY
RAZEM DAMY RADĘ



