DZIECI CZYTAJĄ

„DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM

page

Książki są pokarmem dla umysłu i duszy dziecka. Przy ich pomocy pomagamy dziecku zbudować obraz świata i stosunek do niego. Dlatego ważne jest, co czytamy – czy są to lektury wartościowe, które podnoszą poziom kultury dziecka i rozwijają jego najlepsze cechy. Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” w tym roku zwraca uwagę na nauczanie uniwersalnych wartości moralnych takich jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, pokojowość, sprawiedliwość, samodyscyplina, odwaga cywilna, mądrość. Aby wychować mądrych, dobrych, szczęśliwych ludzi powinniśmy czytać dzieciom jak najwięcej książek, zwłaszcza takich, które uczą wartości i sprawiają przyjemność.

Niejako dla potwierdzenia wagi tego przesłana oraz by przybliżać dziecku książkę od najmłodszych lat, ruszyła kolejna edycja naszej wojkowickiej akcji „Dzieci czytają dzieciom”. Opiera się ona na założeniu, że najlepsze jest to co najbliższe, swojskie, a cóż lepszego od czytania książek przez niewiele starszego kolegę czy starszą koleżankę? Tegoroczne czytanie Przedszkolakom przez uczniów SP1 w Wojkowicach rozpoczyna piąty rok akcji.

Na pierwszym spotkaniu w tym roku szkolnym, które odbyło 11.10.2019r., dzieci z grupy „Pszczółek” wysłuchały książeczki pt. „Czy jesteś tchórzem, Albercie?”. Kolejna czytelnicza przygoda spotkała 15 listopada przedszkolaków z grupy „Ufoludki” – tym razem Ola (uczennica klasy VIa) przeczytała dzieciom książeczkę pt.: „Dokuczalska”.

nauczyciel bibliotekarz SP1

Małgorzata Krawczyk