UDZIAŁ W DNIU OTWARTYM ZSOiT W WOJKOWICACH

UDZIAŁ W DNIU OTWARTYM ZSOiT W WOJKOWICACH

o1

22 marca 2019r. uczniowie klasy VIII wspólnie z opiekunami: panią Luizą Witkowską i Panią Iwoną Woźniak udali się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. W ramach Dnia Otwartego młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić budynek szkolny oraz wziąć udział w tematycznych warsztatach związanych z poszczególnymi profilami klas. Uczniowie wzięli udział w rozwikłaniu zagadek kryminalistycznych oraz poznali wyposażenie patroli policyjnych. Rozwiązywali także łamigłówki logiczne, tworzyli plany zagospodarowania przestrzennego i architektury krajobrazu i poddali się niecodziennej sesji terapeutycznej…

Największe wrażenie zrobiły na nas wszystkich: symulacja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz musztry (klasycznej i paradnej) oraz prezentacja ratownictwa drogowego, podczas którego przyszli strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu dostawali się do poszkodowanego, znajdującego się w samochodzie.

Uczniowie skorzystali z możliwości rozmowy z uczniami i nauczycielami szkoły ponadpodstawowej oraz poznali praktyczne informacje związane z rekrutacją do szkoły.

Wyjazd stanowił element realizacji doradztwa zawodowego.

o2

o3

o4

Mamy nadzieję, że poznanie specyfiki nauki w szkole średniej pozwoli naszym ósmoklasistom na dokonanie trafnych wyborów związanych z planowaniem swojej dalszej ścieżki rozwoju edukacyjno-zawodowego.

Luiza Witkowska i Iwona Woźniak