FORUM PRACODAWCÓW

KLASA 8 NA 2. FORUM PRACODAWCÓW

 

Pod hasłem "Twój zawód - Twoja przyszłość" 5 lutego 2019r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbyło się 2 Forum Pracodawców. Na spotkanie z pracodawcami z branży logistycznej, hotelarskiej, reklamowej, poligraficznej, medycznej oraz przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie udała się klasa 8   wraz z opiekunami: panią Luizą Witkowską i panią Małgorzatą Krawczyk.

Podczas panelu dyskusyjnego młodzież wysłuchała odpowiedzi gościna pytania związane z zapotrzebowaniem kadrowym, procesem rekrutacji, warunkami pracy i możliwościami rozwoju zawodowego w zakładach pracy. Drugą część spotkania stanowiły warsztaty zawodowe, podczas których można było zapoznać się ze specyfiką zawodu technika organizacji reklamy, grafiki  i poligrafii cyfrowej, hotelarstwa czy logistyka.

Celem 2. Forum Pracodawców było zaznajomienie młodzieży z bieżącymi potrzebami rynku pracy. Nasi ósmoklasiści dowiedzieli się m.in.: w jakich kierunkach warto się kształcić, jakie cechy/predyspozycje  i umiejętności są cenione przez pracodawców najbardziej, jak przygotować się do procesu rekrutacji. Była to niecodzienna lekcja doradztwa zawodowego dla młodzieży, która już za kilka miesięcy stanie przed dylematem wyboru szkoły średniej.

Luiza Witkowska     Małgorzata Krawczyk