Warsztaty językowe

''CHRISTMAS IS COMING.... '' czyli warsztaty językowe w SP 1 Wojkowice

Dnia 10.12.2018 r. z inicjatywy pani Agnieszki Gołkowskiej i pani Anny Gajdki, odbyły się warsztaty językowe w naszej szkole. W organizację warsztatów aktywnie włączyły się wolontariuszki Adele Saillard z Francji oraz Tanya Pavlenko z Ukrainy. Wolontariuszki pracują w Klubie Europejskim w Zespole Szkół w Wojkowicach i realizują projekt (Dis)appearing (dis)abilities Polskiej Fundacji im, R.Schumana w Warszawie. Nasze warsztaty zaszczycił swoją obecnością przewodniczący Rady Rodziców, pan Jarosław Józefowski.

Celem warsztatów było : rozwijanie postawy tolerancji wobec innej kultury, tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia , poszerzenie zasobu słownictwa dotyczącego tematyki świątecznej oraz nawiązywanie przyjaźni ponad granicami. Pani Agnieszka przygotowała prezentację multimedialną pt.: '' Christmas in Poland '', pani Anna wraz z uczennicami z klasy VIII , Nel i Magdą, przygotowała krótką historię powstania najsłynniejszej i najpiękniejszej kolędy ''Cicha Noc'', którą w oryginale zaśpiewała Emilia. Również wolontariuszki zaprezentowały uczestnikom tradycje świąteczne z ich krajów. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się słów i zaśpiewać popularną piosenkę świąteczną '' Jingle bells '' w języku ukraińskim, niemieckim i francuskim. Wszyscy stwierdzili, że najtrudniej było śpiewać w języku francuskim. Kulminacyjnym punktem spotkania było: tworzenie kartki świątecznej z życzeniami w pięciu językach: polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim i francuskim oraz świąteczne kalambury przy których świetnie bawiliśmy się. Ten poniedziałkowy wieczór upłynął nam w miłej, świątecznej i radosnej atmosferze. Dodatkową niespodzianką była degustacja świątecznych ciast.

Kartki świąteczne, które wykonali uczestnicy warsztatów są umieszczone na pierwszym piętrze. Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami z warsztatów.

                                                                                           pani Agnieszka i pani Anna