Szlakiem legend krakowskich…

Szlakiem legend krakowskich…

23 maja 2018r. klasy czwarte wraz z opiekunami: panem Przemysławem Pawełczykiem oraz paniami: Agnieszką Gołkowską, Anną Czyż oraz Małgorzatą Krawczyk pojechały na wycieczkę do legendarnego Krakowa. Słowo „legendarnego” jest nieprzypadkowe, ponieważ uczestnicy nie tylko odwiedzili najbardziej znane, historyczne miejsca w tym pięknym polskim mieście, ale także poznali związane z nimi legendy.

W pierwszej kolejności czwartoklasiści zwiedzili katedrę wawelską, gdzie - przy grobie św. królowej Jadwigi Andegaweńskiej - wysłuchali legendy o stópce królowej Jadwigi. Następnie przed Smoczą Jamą przypomnieli legendę o smoku wawelskim -jedną z najbardziej znanych w Polsce. Nad Wisłą także uczniowie zakupili pamiątki                     z wycieczki.

Kolejną atrakcją był godzinny rejs stateczkiem po Wiśle oraz spacer Drogą Królewską do Rynku Głównego - największego średniowiecznego Rynku Europy. Zanim dzieci przeszły do Sukiennic wysłuchały legendy o hejnale z wieży Mariackiej. Z Rynku uczniowie udali się pod Bramę Floriańską i Barbakan, gdzie zobaczyli pozostałości murów obronnych.

Wszystkie te pamiątki dziedzictwa kulturowego, jak również niezwykła atmosfera miasta na pewno na długo zostaną w pamięci uczestników wycieczki.

                                                                                         Małgorzata Krawczyk