BIEG PO ZDROWIE

ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM SZKOLNYM – PROGRAM ANTYNIKOTYNOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ „BIEG PO ZDROWIE”

warsz1

W ramach obchodów Tygodnia Promocji Zdrowia, uczniowie klas: 4a, 4b i 5 wzięli udział w zajęciach poświęconych profilaktyce uzależnień od nikotyny. Warsztaty prowadzone przez szkolnego psychologa panią Luizę Witkowską oparte były na scenariuszach Programu Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, opracowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Głównym celem programu jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście palenia papierosów i e-papierosów.

W trakcie zajęć uczniowie obalili główne mity związane z paleniem papierosów i e-papierosów. Omówiono także zagrożenia i negatywne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego palaczy, skład dymu papierosowego oraz przedstawiono najczęstsze choroby związane z paleniem. Zajęcia miały interaktywną formę - umożliwiały dzieciom dzielenie się spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi problemu palenia. Uczniowie mieli możliwość dyskutowania, wymiany pomysłów związanych z nie paleniem, a także dokonania obliczeń związanych z kosztami palenia.

Serdecznie dziękuję uczniom za zaangażowanie w zajęcia, dzielenie się swoimi spostrzeżeniami oraz motywację do pracy. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach w ramach programu.