Dzień Ziemi


Dzień Ziemi w SP 1

dz2

    W Polsce Światowy Dzień Ziemi uczczony bywa corocznie 22 kwietnia. Święto zostało ustanowione w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku, od 1990 roku gościmy je również w naszej ojczyźnie.

     W Szkole Podstawowej nr 1 w Wojkowicach obchodziliśmy je w piątek 22.04. Tego dnia już od wczesnych godzin porannych uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali się do rozgrywek międzyklasowych zorganizowanych z tej okazji. Pierwszy punkt programu stanowiło stworzenie w klasach „Drzewa życia”, albumu „Ziemia tętni życiem” oraz kosza do recyklingu wraz z komentarzem słownym. Po starannych przygotowaniach wszyscy udali się do sali gimnastycznej, aby móc zmierzyć się w szkolnej rywalizacji. Jury oceniało wykonane prace i występy uczniów, dzieci mogły spróbować również swoich sił w quizie wiedzy przyrodniczo- matematycznej, do którego dostali się w wyniku wcześniejszych eliminacji. Zmagania wygrała klasa VII, miejsce II zdobyła klasa V, a III po dogrywce okazała się klasa IVa. Uroczystość zakończyła się rozstrzygnięciem wyników, wręczeniem dyplomów, nagród dla zwycięzców oraz słodkich niespodzianek dla wszystkich uczniów.

dz1

dz3

dz4

dz5

dz6

     Z pewnością szkolne obchody Dnia Ziemi na długo pozostaną w pamięci uczniów, którzy doskonale uczyli się przez zabawę uczestnicząc w wielu interesujących zadaniach.