Turniej Mikołajkowy

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY w SP1

miko

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, również w życiu szkolnej społeczności. Odwiedziny św. Mikołaja, wigilie klasowe to tylko niektóre atrakcje jakich wówczas doświadczamy. Już od pierwszych dni ostatniego miesiąca roku na szkolnych korytarzach i w salach lekcyjnych można poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ich zwiastunem są piękne dekoracje oraz kiermasz wykonanych przez uczniów stroików.

6 grudnia w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W duchu sportowej rywalizacji oraz świetnej zabawy w murach sali gimnastycznej odbył się Turniej Mikołajkowy. Pod hasłem "Złap Mikołaja" uczniowie wszystkich klas, w dwóch kategoriach: 0-III oraz klas IV- VII, mieli okazję na wspólną integrację i pogłębianie więzi emocjonalnych świetnie się przy tym bawiąc. Podczas rozgrywek uczestnicy imprezy wykonywali różne zadania: sportowe, wiedzowe, artystyczne i plastyczno- techniczne. Punktowano też strój zawodników, przygotowane piosenki i wiersz o Mikołaju. Reprezentanci klas brali udział w wielu konkurencjach, np. : "Bieg Mikołajów", wyścigi zaprzęgów, pokonywanie toru przeszkód itp. Wszystkim spodobało się także "Kolędowe karaoke", układanie przepisu na świąteczną potrawę oraz pakowanie prezentów. Odpowiadając na pytania dotyczące postaci świętego Mikołaja i układając świąteczne puzzle młodzi zawodnicy mogli wykazać się swą wiedzą i umiejętnościami.

Turniej zakończył się podsumowaniem rozgrywek oraz nagrodzeniem zwycięzców. Z pewnością długo zagości w pamięci uczniów.

P. Pawełczyk

Organizatorzy Turnieju, Dyrekcja, Nauczyciele oraz nasi  Uczniowie serdecznie dziękują PRZYJACIOŁOM NASZEJ SZKOŁY za wsparcie i pomoc w przygotowaniu Turnieju w postaci ufundowania pucharów, nagród i słodyczy.

 DZIĘKUJEMY

  • Panu Robertowi Koisarowi - firma „TECH – MASZ” Sp. z.o.o. w Wojkowicach
  • Państwu Agnieszce i Łukaszowi Chmielewskim  – Zakład Kamieniarski w Wojkowicach
  • Panu Grzegorzowi Chojnackiemu - firma „Kominprofil”
    w Wojkowicach
  • Pani Katarzynie Gądek  - Sklep „Słonik” i „To i Owo” w Wojkowicach

M. Jędryka, I. Zawada , M. Polan - Zbączyniak, P. Bereziuk