Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w SP1

11 listopada to wielka data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W przededniu tego święta, 10 listopada o godzinie 11.00, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wojkowicach uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ten doniosły moment z naszej historii przypomnieli wszystkim zgromadzonym uczniowie klasy IVa. Przedstawienie miało niecodzienną formę, bowiem wystawę z okazji 11 listopada występujący tworzyli w trakcie akademii, przypominając jednocześnie widowni najdonioślejsze wydarzenia, związane z walką o wolność: ofiary polskich dążeń niepodległościowych, piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej. Celem akademii było również kształtowanie postawy szacunku do symboli narodowych i wzoru właściwego zachowania podczas uroczystości.

Akademia zakończyła się wspólnym, radosnym odśpiewaniem piosenki „Kocham Cię, Polsko”, która będzie brzmieć w umysłach i sercach Uczniów także podczas świętowania odzyskania niepodległości w ich domach.

Monika Polan – Zbączyniak,

Małgorzata Krawczyk

Przemysław Pawełczyk