Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

zycz1

21 listopada obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Ustanowiony w 1973 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych" World Hallo Day" był wezwaniem do zachowania pokoju na świecie.   Współcześnie w Dniu Życzliwości okazujemy sobie serdeczność, wzajemny szacunek i tolerancję.

zycz2

Tego dnia nasza szkoła „zaświeciła się” na żółto. Z tej okazji zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie zaczęli dzień od uścisku grupowego i losowania imion
i nazwisk kolegów, koleżanek z klasy, dla których przez cały dzień będą szczególnie życzliwi. Klasy starsze wybierały spośród siebie najżyczliwszych kolegów i głosowały na najbardziej życzliwego nauczyciela.

Tytuł najżyczliwszego nauczyciela otrzymał pan Przemysław Pawełczyk, a najżyczliwszymi uczniami wybrani zostali:

Klasa IV a Paweł K.

Klasa IV b Szymon J.

Klasa V Aleksandra P.

Klasa VI a Iga P.

Klasa VI b Gabriela M.

Klasa VII Magdalena W.

Oprócz tego klasy młodsze wykonywały ordery życzliwości i dekorowały drzewa życzliwości kolorowymi jabłuszkami, które miały przypomnieć im, co to znaczy być życzliwym na co dzień. Na korytarzu pojawiło się Drzewo Życzliwych Życzeń, na którym uczniowie
i nauczyciele składali sobie życzenia. Tego dnia nie było niezapowiedzianych kartkówek
i odpytywania uczniów. Dzięki świętowaniu tego dnia przypomnieliśmy sobie o tym, że warto być życzliwym przez cały rok !!!