Nauczyciel


" Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się"
( T. Mackenzie )

a4


Niektórzy mówią, że to dzień pechowy, inni uważają, że jest szczęśliwy. Mowa o piątku 13- tego! Właśnie dzisiaj mamy ten dzień w kalendarzu.
Dla pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej Nr1 był to dzień wyjątkowy. Wszyscy obchodziliśmy nasze wspólne święto - Dzień Edukacji Narodowej. W strojach galowych, w niecodziennej atmosferze zaproszeni goście, pedagodzy "Krzewiciele wiedzy, wychowawcy drodzy oraz liczna grupa dzieci i młodzieży" zebrali się w sali gimnastycznej, która na chwilę zamieniła się w salę teatralną. Możemy sobie zadać pytanie: dlaczego? Otóż zamiast tradycyjnej akademii nasi "młodzi aktorzy" - uczestnicy koła poetycko-teatralnego przedstawili " Smerfy", historię inspirowaną perypetiami ukochanych, niebieskich bohaterów. Przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich zebranych, którzy pełni radości, rozbawieni z uśmiechem na twarzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Długo, och długo, wszyscy będą je wspominać...

a2

a3

a1