CZYTELNIKIEM BYĆ

CZYTELNIKIEM BYĆ! - PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2017

c1

W piątek 6 października 2017r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach, podczas akademii z okazji pasowania na Czytelnika, złożyli uroczystą przysięgę i zostali przyjęci do grona Czytelników biblioteki szkolnej.

Najpierw dzieci obejrzały występ artystyczny, przygotowany specjalnie na tę okazję przez członków szkolnego Klubu Czytelnika. Dowiedziały się jakie zasady obowiązują w bibliotece i poznały prośby książek, wysłuchały także wierszy Jana Brzechwy, czytanych przez klubowiczów.

W drugiej części uroczystości Pierwszaki miały okazję zaprezentować własne interpretacje wierszyków tego samego autora z cyklu „ZOO”, a następnie złożyły ślubowanie i zostały przyjęte w poczet Czytelników biblioteki szkolnej.

W uroczystości wzięli udział Szanowni Goście: Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wojkowicach - pani Anna Śliż oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Wojkowicach - pani Beata Balińska. Uczniom klasy I towarzyszyli także ich rodzice         oraz nauczyciele z uczniami klas II, IIIa, IIIb, a także z oddziału przedszkolnego.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego Pierwszaka.

c2

                                                                             nauczyciel bibliotekarz Małgorzata Krawczyk