Pasowanie na ucznia

PASOWANIE NA UCZNIA 2016/2017 

pasowanie

21 października 2016r. pasowania na ucznia i czytelnika dostąpiło 15-ro dzieci Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wojkowicach.

Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych gości. Uczniowie zaprezentowali się recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc i grając na „instrumentach” przed szanownym jury, które reprezentowane było przez gwiazdy, w które wcielili się uczniowie klas Va i VI ( Magda Gessler – Nel Nowak, Dorota Zawadzka- Oliwia Kowalska, Agustin Egurrola – Kacper Radosiński oraz Komendant Główny Policji – Oskar Harhaj). Całość teleturnieju „Jak oni ślubują” prowadziła Iga Pustułka jako Paulina Sykut – oraz Jakub Gdowik występujący jako Krzysztof Ibisz. Pomagały dziewczynki: Oliwia Cisło i Magdalena Wleciał.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Dyrektor Szkoły pani Beata Balińska.

 pas1

W drugiej części uroczystości uczniowie I klasy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

 pas2

W uroczystości Pasowania wzięli udział Szanowni Goście jak: Sekretarza Miasta Wojkowic - pani Edyta Cichoń, Dyrektor Miejskiego Zespołu Oświaty i Wychowania – pani Bożena Magaczewska, Dyrektor Przedszkola im. Przyjaciół Bajek - pani Irena Filipowicz, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - pani Katarzyna Małysza, przedstawiciel Rady Rodziców- pani Katarzyna Gawron, rodzice i przybyli goście, oraz nauczyciele z uczniami klas II-III.

pas4

Pierwszaki otrzymały w prezencie kronikę wraz z życzeniami od Burmistrza Miasta Wojkowic i Dyrektor MZOiW, książki i słodkości od Pani Dyrektor Przedszkola im. Przyjaciół Bajek, także otrzymali słodkości od Rady Rodziców. Poza tym każdemu został wręczony na pamiątkę Akt Pasowania, własnoręcznie zrobione zakładki do książek przez klasę IIIa oraz rogi obfitości ufundowane przez rodziców. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

 Małgorzata Jędryka, Małgorzata Krawczyk