SEZON NA CZYTANIE

„SEZON NA CZYTANIE” 

(czyli kolejna odsłona akcji „DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM”) 

ola

Jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa w rozpoczętym niedawno roku szkolnym zostało ogłoszone upowszechnianie czytelnictwa. Dodatkowo październik jest miesiącem bibliotek szkolnych, więc zdecydowanie jest to najlepszy czas na rozpoczęcie kolejnej edycji cyklicznego przedsięwzięcia „Dzieci czytają dzieciom”. Akcja ta, zainicjowana w ubiegłym roku szkolnym, nabiera rozpędu, a jej istotą jest promowanie czytania wśród najmłodszych wojkowiczan. 

W czwartek 13 października, Ola P. - uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach, pod opieką szkolnego bibliotekarza odwiedziła Przedszkole im. Przyjaciół Bajek. Cel tej wizyty był prosty i wyjątkowy zarazem: Ola przeczytała swoim młodszym koleżankom i kolegom książeczkę pt. Lisia czapa.

Mimo chłodu, który panował na dworze, w miłych i gościnnych murach przedszkola wszyscy wspaniale się bawili. Ola P. z zaangażowaniem przedstawiła zgromadzonym przedszkolakom opowieść o lisie Klemensie. Przygody głównego bohatera były tak ciekawe, że maluchy słuchały z wypiekami na twarzach. Z zaciekawieniem oglądały także piękne ilustracje, którymi wypełniona była książeczka.

„Dzieci czytają dzieciom” to akcja, która przynosi wiele dobrego!

nauczyciel bibliotekarz SP1

Małgorzata Krawczyk